Skip to content

Qvik fizetési mód

Az új – qvik – fizetési mód bevezetésével a vásárlók/fogyasztók ősztől kezdődően egyre több helyen találkozhatnak majd az új névvel és logóval.

A GIRO és az MNB együttműködésével ez az új hazai elektronikus fizetési megoldás alternatívája és versenytársa is lehet a kártyás fizetésnek. Biztonságos és árazásban is versenyképes megoldásként remélhetőleg gyorsan elterjed majd. Az alapinfrastruktúra mindenki számára elérhető kell legyen, valamint az erre épülő szolgáltatások szabályozási kereteit is kidolgozták.

Az Országgyűlés törvényben mondta ki, hogy a bankok semmilyen díjat nem számolhatnak fel az ügyfeleknek ezen azonnali fizetésre épülő új szolgáltatások igénybevétele kapcsán.

A kétféle fizetési mód kicsit eltér egymástól:

Asztali (desktop) fizetés

során a vásárló számára egy QR-kód kerül megjelenítésre, amelyet beolvasva automatikusan egy előre paraméterezett utalási képernyőre lesz átnavigálva a banki applikációban. A tranzakciót itt egy gombnyomással jóvá is tudja hagyni.

Mobil fizetés

A mobilról történő fizetés során még kényelmesebb lesz a fizetési élmény, ugyanis QR-kód beolvasása nélkül, azonnal a mobilbanki applikációba lesz átterelelve a vásárló, ott már csak a jóváhagyására van szükség.

Az NFC alapú fizetési megoldásnak köszönhetően a fizikai környezetben történő tranzakciók esetében az okostelefon érintésével már nem csak bankkártyával, hanem átutalással is kiegyenlíthetővé válnak a vásárlások.

QVIK egyéb tulajdonságai

A fizetés felső értékhatára jelenleg – 2024 októbere – mindkét esetben 20 millió Ft.

A qvik fizetés a lakossági ügyfelek részére díjmentes. A nem lakossági ügyfelek részére megegyezik az azonnali átutalás díjával.

A Simple azt írja, hogy „Kizárólag magyar adószámmal rendelkező” – lekérdezik a cégadatbázisból – „vállalkozással áll módunkban szerződést kötni, ezért itt csak a magyar adószám formátumnak megfelelő adatot fogadja el a rendszer. ”

Van mód egyéni válalkozóknak valamint adószámmal rendelkező magánszemélyeknek is regisztrálni ugyan, de külön jelezni kell ezt – gondolom később rájuk is kerül a fókuszból, az indulásnál egyelőre a vállalkozásokra figyelnek jobban.

A rendszer minden elemében hazai fejlesztés, 100 százalékban hazai cégek által üzemeltetett megoldás, az adatok is a hazai üzemeltetőknél maradnak, és nem kerülnek ki nemzetközi kártyaszolgáltató cégekhez.

Többet a következő oldalakon olvashatunk a témában:

Amennyiben szeretne a témában tanulni, megoldásra van szüksége, üzemeltetési problémája van vagy egyedi informatikai témában segítségre van szüksége, keressen fel.

Képek: